تسمه آجدار

تسمه آجدار

تسمه آجدار

فن آوری و تجربه بالا ، شرکت رابر صنعت را برای ارائه تسمه آجداری که از رقبا بهتر عمل می کند، ترغیب می کند. قابل انعطاف بودن ، مقاوم در برابر روغن و حرارت ، عمر تسمه آجدار را افزایش می دهد.

فناوری اختصاصی برای منحصر به فرد بودن تسمه آجدار ، لغزش کمتر و در نتیجه عملکرد بی صدا تر را تضمین می کند. اندازه دقیق متریک و دنده های تسمه آجدار برای تناسب دقیق تر کاملا بررسی می شوند. سازندگان تسمه آجدار دارای سنج‌های ساده‌ای هستند که می‌توانند عمق شیار، ضخامت کلی و ترک‌ها را برای اندازه‌گیری مقدار سایش اندازه‌گیری کنند.

تعویض تسمه آجدار

در هنگام تعویض تسمه آجدار باید تمام موارد دیگر را چک و بررسی شود. اگر بدون چک کردن تجهیزات دیگر نوار نقاله تسمه تعویض شود میتواند باعث فرسودگی زود تر از موعد تسمه شود.

زمان تعویض باید دقت کنید که اندازه تسمه آجدار باید به اندازه طول اصلی باشند. تسمه های جایگزین با کیفیت پایین ممکن است طول مناسبی نداشته باشند و تحمل حمل بار را نداشته باشند. به عنوان مثال، تسمه ای که خیلی کوتاه است، باعث کشش بیش از حد می شود و بارهای بیش از حد معمول بر یاتاقان ها وارد می کند. تجهیزات اصلی و تسمه آجدار برای مدل های مختلف از لاستیک مصنوعی ساخته می شوند. که بسیار بادوام‌ ،مقاوم‌ در برابر حرارت و مقاوم‌ از مواد قدیمی‌تر است.

فرسودگی تسمه آجدار

این بدان معناست که ساخت تسمه آجدار با مواد مرغوب بیشتر دوام می آورند. و مدت زمانی که میتوانید از آن استفاده کنید خیلی بیشتر است. اما این بدان معنا نیست که برای همیشه دوام می‌آورند یا نیاز به تعویض ندارند.تراز نامناسب اولین علت صدای تسمه است. تراز ضعیف همچنین می تواند باعث سایش زودرس، انحراف یا پرش دنده تسمه، و سایش و فرسودگی لبه تسمه شود. نگاه به کناره تسمه آجدار میتواند این مطمئن را حاصل کند که لبه آن به سمت دیگر خم نمی شود.

هر انحرافی که بتوانید با چشم خود تشخیص دهید بسیار زیاد است. برای بررسی تسمه آجدار قرقره ها را به جلو و عقب حرکت داده میشوند تا اطمینان حاصل شود که پایه محکم است و قرقره حداقل حرکت محوری را نشان می دهد، که می تواند باعث ناهماهنگی شود. بسیاری از سیستم‌های دارای ناهماهنگی بیش از حد را می‌توان با تعویض تسمه آجدار فرسوده و لوازم جانبی، تغییر موقعیت قرقره روی محور لوازم جانبی یا شل کردن نقاط نصب لوازم جانبی و تغییر ترتیب سفت شدن اصلاح کرد.