تسمه نقاله توری فلزی

تسمه نقاله توری فلزی

تسمه نقاله توری فلزی که در انواع آهنی، استیل، فولادی، گالوانیزه و غیره تولید می گردد و بسیار پر کاربرد و پر مصرف می باشد. شکل و فرم این محصول توری و مشبک می باشد و با قطر و مش های گوناگونی تولید می گردد. برای قرار گرفتن تسمه نقاله توری فلزی بر روی دستگاه نوار نقاله به طور معمول از زنجیری استفاده می گردد که به خوبی در قاب و فریم دستگاه جا می روند.

تسمه نقاله توری فلزی کاربرد بسیار گوناگونی دارد و این به دلیل خواص متریال فلز می باشد. تسمه نقاله توری فلزی مقاومت و استحکام بسیار بالایی در حمل موادی با سختی زیاد دارد و به همین دلیل برای حمل انواع گوناگونی از مواد و مصالح از این محصول استفاده می گردد. اصطکاک و سایش مواد و مصالح سخت در تماس با بسیاری از انواع تسمه نوار نقاله، ایجاد پارگی، کشش یا فرسودگی می نماید در حالی که تسمه نقاله توری فلزی هیچ گونه تغییر شکل و فرمی نمی دهد و مقاوم است.

از دیگر خواص و ویژگی های تسمه نقاله توری فلزی می توان به نسوز بودن آن اشاره کرد. این محصول در قرار گرفتن با آتش و گرما نمی سوزد و ماهیت و ساختار آن تغییر نمی کند. به همین دلیل در بسیاری از صنایع و در کارخانه ها که محصولات در مرحله پردازش از حرارت های بالا و آتش گذرانده می شوند، از تسمه نقاله توری فلزی استفاده می گردد.

این محصول را بر اساس کاربردهای مختلفی که دارد، با قطر و مش های مختلف، تک بافته، دوبله و سوبله بافته تولید می نمایند. هر چقدر ضخامت و میزان بافته افزایش یابد، مقاومت و استحکام آن میز بالا می رود و قیمت بیشتری میز خواهد داشت.

انواع تسمه نقاله توری فلزی

تسمه نقاله توری فلزی گالوانیزه به متریالی می گویند که روی سطح آن با مواد گالوانیزاسیون پوشانده شده باشد. این مواد باعث می شوند که تسمه نقاله توری فلزی دچار زنگ زدگی و خوردگی نگردد و چون لایه ای مقاوم سطح آن را به خوبی می پوشاند. تسمه نقاله توری فلزی گالوانیزه در مواردی که دستگاه کانوایر در تماس با شرایط جوی گوناگون، رطوب و مواردی از این دست استفاده می گردد، کار گذاری می شود.

برخی از انواع تسمه توری نقاله را که از استیل ۳۰۴ یا استیل ۳۱۶ ساخته شده اند برای به کاربردن در نوار نقاله برای محصولات غذایی استفاده می نمایند. این متریال در شرایطی که حرارت زیادی به آن ها وارد شود، ساختار و خواص خود را حفظ می نمایند.

در برخی از کارخانه های صنایع غذایی برای پردازش بر روی مواد غذایی آن ها را از تنورهایی می گذرانند یا برای خشک کردن محصولات آبدار مانند میوه ها از حرارت دادن استفاده می نمایند. در این موارد به متریالی نیاز است که نسوزد و جمع نشود و یا با مواد غذایی وارد واکنش شیمیایی نگردد. یا می توان برای کاربرد این متریال نسوز برای تسمه نقاله تفت دادن دانه های آجیل و تخمه را در کارخانه های تولید این محصولات نام برد.

دیگر متریالی که برای تسمه نقاله توری فلزی مورد استفاده قرار می گیرد استیل ST37 می باشد که یکی از آلیاژ های پر کاربرد می باشد و برای محیط هایی که آلودگی زیاد دارند کاربرد دارد و مقاومت بالایی برای این موارد دارد.

قیمت تسمه نقاله توری فلزی

قیمت این محصول به جنس آلیاژ و فلز به کار رفته در این محصول بستگی دارد و باید به این نکته توجه کرد که قیمت آلیاژهای فولاد و استیل و آهن به قیمت ارز و نوسانات اقتصادی وابسته است و فراز و فرود های آن می تواند بر قیمت این محصولات اثر مستقیم بگذارد. تعداد لایه های بافته و ضخامت و فرم و شکل مش ها نیز در قیمت این محصولات نقش بسزایی دارد.

برخی از کاربرد های این محصولات در صنعت تولید مواد غذایی شامل این موارد می شود: دستگاه انجماد فوری، دستگاه پخت، تمیز کردن، خشک کردن، پخت و پز، خنک کننده، میکروب زدایی، بو دادن و …

کاربرد تسمه نقاله توری فلزی در صنایع دیگر

نقاشی بر روی ظروف، لحیم کاری، سیاه کردن، ماشین های خشک کردن، شستشو و…

این محصول برای انتقال مواد در فواصل کم و سطوح کوچک بسیار مناسب است. حرکت آرام و قدرتمندی دارد. نصب و تعویض تسمه نوار نقاله توری فلزی آسان است و در صورت نیاز به تعویض، تعویض آن نیز آسان می باشد. عمر و دوام بالایی دارد و به ندرت دچار مشکل و خرابی می گردد.

انواع تسمه نقاله توری فلزی در این مجموعه ساخته شده از متریال های گوناگون برای کاربرد های مختلف موجود می باشد. این محصولات دارای کیفیت تولید بالا بوده و از مواد اولیه مرغوبی تولید شده اند. محصولات عرضه شده از سوی این مجموعه همگی دارای قیمتی مناسب نسبت به مراکز مشابه می باشند. برای دریافت اطلاعات بیشتر از موجودی و قیمت ها با همکاران ما در ارتباط باشید.