طراحی و ساخت نوار نقاله

طراحی و ساخت نوار نقاله

طراحی و ساخت نوار نقاله

امروزه طراحی و ساخت نوار نقاله مطابق با الگوی مورد نظر مشتریان کار بسیار آسانی شده است اما مهم ترین نکات در  طراحی و ساخت نوار نقاله شامل اندازه فضای استفاده از آن و همچنین نوع کاربرد نوار نقاله است. در هنگام سفارش  طراحی و ساخت نوار نقاله، گاهی لازم است در طراحی و ساخت نوار نقاله، غلتک‌های یک نوار نقاله گرانشی را با زنجیره‌های یک سیستم زنجیره‌ای ترکیب کنیم و وقتی یک موتور و گیربکس را اضافه کنید یک سیستم غلتکی زنده یا نوار نقاله غلتکی زنده داریم که گاهی اوقات افراد در صنعت طراحی و ساخت نوار نقاله از مخفف CDLR استفاده می کنند. آنها قطعات نوار نقاله های کف هستند و سیستم های حمل و نقل مواد سنگین هستند و از آنها برای حمل پالت، صندلی روی چوب یا پالت، لاستیک و ظروف استفاده کنید.  همچنین غلتک ها می توانند به حرکت خود ادامه دهند حتی اگر محصول در بالا حرکت نمی کند که زنجیرها از یک غلتک به غلتک دیگر در طرفین به هم متصل می شوند.

طراحی و ساخت نوار نقاله به سادگی یک سیستم زنجیره ای دو رشته ای و یک سیستم هدایت کننده برای نوارها است و این یک سطح صاف ایجاد می کند که جزئیات یا وسایل ابزار بر روی آن نصب می شود. سفارش طراحی و ساخت نوار نقاله بیشتر به منظور نگه داشتن قطعات در موقعیت دلخواه است که گاهی اوقات می تواند به قطعه اجازه دهد تا ۹۰ درجه یا ۱۸۰ درجه در چندین صفحه بچرخد. بنابراین می توانید از طراحی و ساخت نوار نقاله به عنوان سطح کاری برای عملیات مونتاژ استفاده کنید که محل قرارگیری قطعه نیز کاملاً دقیق است. همچنین طراحی و ساخت نوار نقاله در ساده ترین سیستم ها، امکان پذیر است و سیستم های چرخ دستی پرتو فشاری هستند و این انواع بسیار متنوع، آسان برای راه اندازی و مقرون به صرفه هستند.

انواع مختلف سیستم های طراحی و ساخت نوار نقاله وجود دارد که هم از نظر کاربرد و هم قیمت متفاوت می باشند که در کل طراحی و ساخت نوار نقاله مهندسان ما بسیار مقرون به صرفه است و همانطور که طیف متنوعی از نوار نقاله ها برای هر کاربرد مورد استفاده قرار می گیرند، سیستم های کنترل الکتریکی نیز وجود دارد. طراحی و ساخت نوار نقاله در ساده ترین سیستم ها نیازی به کنترل الکتریکی ندارند و این موضوع می تواند قیمت تمام شده رو بسیار اقتصادی کند.

ساخت نوار نقاله

ساخت نوار نقاله

همچنین مهندسان ما این امکان را دارند که در طراحی و ساخت نوار نقاله موتوردار ، از سوئیچ ‌های شروع و ایست ساده برای کاربردهای ساده استفاده کنند. با این حال، داشتن یک سیستم کنترل که از ورودی سنسورها استفاده می کند، معمول تر است. انواع حسگرهای نوار نقاله، شامل سوئیچ محدود یا حسگر  است و این حسگرها می توانند به پردازنده بگویند که چه زمانی باید متوقف شود، شروع به کار کند یا عملکرد دیگری را انجام دهد.

همچنین کنترلر های به کار رفته در طراحی و ساخت نوار نقاله برای سیستم های بزرگتر دارای اهمیت بیشتری هستند و آنها می توانند نوار نقاله ها و همچنین سایر تجهیزات فرآیند را کنترل کنند. این سیستم ها اغلب دارای یک درایو فرکانس متغیر برای تنظیم سرعت موتورهای AC هستند که در نهایت، الکترو موتورهای DC در سیستم های ۲۴ ولت دارای کنترلر خود هستند.  البته طراحی و ساخت نوار نقاله با این سیستم، امکان ورودی از حسگرها، پردازش خروجی ها و اتصال شبکه از طریق اترنت را فراهم می کند.

به طور کلی هرچه نوار نقاله طولانی تر باشد، زمان بیشتری در مرحله طراحی و ساخت نوار نقاله طول می کشد که اکثرا طراحی و ساخت نوار نقاله ساده ما در این دسته قرار می گیرد که عمدتاً شامل انتخاب بهترین نوار نقاله است که نصب آن ممکن است به آسانی مونتاژ پایه ها روی نوار نقاله غلتکی یا نوار نقاله MDR باشد. اگر انتخاب شما برای سفارش ساخت، یک نوار نقاله MDR یا تسمه موتوری است، این مدل بسیار ساده نصب می شود. به این شکل که می توانید آن را به یک پریز معمولی وصل کنید و هنگامی که پایه ها مونتاژ شدند، آماده کار است.

اکثر مشتریان ما به دنبال سفارش طراحی و ساخت نوار نقاله متوسط هستند و رهبران تیم تعمیر و نگهداری، مهندسان تولید یا صاحبان مشاغل عملی هستند که درک خوبی از الزامات فرآیند خود دارند. اما برای پیکربندی بهترین سیستم به کمک نیاز دارند و ما تمایل داریم به انجام این کار کمک کنیم. زیرا بسیاری از این مشتریان می توانند برخی یا تمام نصب نهایی را خودشان انجام دهند. فرآیند طراحی و ساخت نوار نقاله شامل چند مورد دیگر نیز است. مانند اینکه الزامات طراحی و ساخت نوار نقاله نیز بر طراحی تأثیر می گذارد و به عنوان مثال، یک سیستم نوار نقاله از یک ربات یا یک اتاق رنگ نیز عبور خواهد کرد. به همین دلیل سفارش طراحی و ساخت نوار نقاله متوسط، گزینه ای است که بسیاری از مشتریان از آن استقبال می کنند و اغلب نصب را نیز انجام می دهند و مشتری نیازی به پرداخت هزینه های مهندسی پروژه ندارد. شما نیز این اطمینان را داشته باشید که تکنسین های ما همه چیزهایی را که برای نصب و راه‌ اندازی سیستم خود نیاز دارید را مشخص می‌ کنند.